top of page

Twórcy

Michał Mróz
reżyseria
scenariusz
animacja
opracowanie plastyczne
Reżyser, scenarzysta, grafik oraz popularyzator i historyk filmu animowanego. Absolwent Warszawskiej Szkoły Reklamy na kierunku grafika oraz kulturoznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim. Autor dziewięciu krótkometrażowych filmów animowanych, za które zdobył łącznie ponad pięćdziesiąt nagród na festiwalach filmowych w Polsce i za granicą. Uczestniczył w warsztatach filmowych w Malmö, Dreźnie oraz w Londynie (BBC i Panavision). Swoje prace prezentował między innymi na festiwalach w Los Angeles, Toronto, Malmö, Belgradzie, Sofii, Wrocławiu, Gdyni. Wykładowca Warszawskiej Szkoły Reklamy, a także instruktor filmu animowanego podczas wielu projektów edukacyjnych. Autor licznych publikacji na temat filmu animowanego. Stypendysta MKiDN, m.st. Warszawy oraz Instytutu Adama Mickiewicza.
Sylwia Kalisz-Mróz
scenariusz
Absolwentka  Central School of Speech and Drama (University of London) w Wielkiej Brytanii na kierunku Performence Practices and Research, gdzie miała okazję rozwijać umiejętność tworzenia widowisk na pograniczu teatru i performansu. Od 2010 roku prowadzi grupę teatralną seniorów „Teatr Niepamięci”. Reżyserka i scenarzystka licznych spektakli teatralnych. Laureatka stypendium artystycznego m.st Warszawa.
Bartek Gliniak
muzyka
Absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie, laureat 22eme Concours International de Musique Electroacoustique GMEB w Bourges we Francji. Jest autorem muzyki do ponad 30-stu filmów fabularnych i dokumentalnych. Był czterokrotnie nominowany do Polskich Nagród Filmowych - Orłów w kategorii najlepsza muzyka: w 2005 za film “Mój Nikifor”, w 2006 za film “Komornik”, w 2007 za film “Palimpsest” i w 2017 za film “Na granicy”. W 2016 r. na 35 Koszalińskim Festiwalu Debiutów Filmowych otrzymał Jantara za muzykę do filmu "Na granicy". W 2008 r. otrzymał Platynową Płytę za album CD z premierowym wykonaniem oratorium “Siedem Pieśni Marii” do libretta Zbigniewa Książka. W 2010 r. otrzymał Złotą Płytę za album CD z premierowym wykonaniem “Oratorium Kalwaryjskiego“ również do libretta Zbigniewa Książka. Jest członkiem Polskiej Akademii Filmowej oraz Europejskiej Akademii Filmowej (EFA).
Jacek Pająk
dźwięk
Reżyser dźwięku, filmoznawca. Ukończył reżyserię dźwięku na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie oraz administrację na Politechnice Warszawskiej. Jest doktorem z zakresu reżyserii dźwięku. W kręgu jego naukowych zainteresowań znajduje się estetyka dźwięku w filmie. Współtwórca efektów dźwiękowych w kilkudziesięciu filmach fabularnych (np. w “Papuszy”, “Jesteś Bogiem”, “1920 Bitwie Warszawskiej”, “Mieście 44”, „Excentrykach”, “Amoku”). Pracuje również jako sound designer i montażysta dźwięku w formach telewizyjnych i kinowych. Zajmuje się zagadnieniami dotyczącymi prawa autorskiego w filmie. Jest członkiem Stowarzyszenia Filmowców Polskich. W 2015 roku otrzymał nagrodę The Golden Reel Award za montaż dźwięku w filmie „Powstanie Warszawskie”.
pisf_logopng.png

Film współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej

bottom of page